+380473329910
+380982666520
+380473344343 - Факс

Черкаська ДСГДС ННЦ "ІЗ НААН", Зернові культури

Черкаська ДСГДС ННЦ «Інститут землеробства» НААН України – одна з небагатьох наукових установ на території Черкаської області, яка має понад піввікову історію. Без перебільшення можна стверджувати, що розробки та відкриття наукових співробітників відіграли суттєву роль в становленні та розвитку АПК регіону носять загальнодержавне значення дослідної станції протягом усіх років її існування важко переоцінити.

Основними напрямки науково-дослідної роботи є: апробація, доопрацювання новітніх конкурентоспроможних розробок та їх трансфер в АПК; створення механізмів ринкових відносин у сфері виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції; удосконалення системи насінництва в області, розробка рекомендацій щодо ефективного використання грунтово - кліматичного потенціалу регіону, інформаційно-консультаційне забезпечення суб'єктів господарювання аграрного сектору економіки.

Станція укладає угоди на розробку і впровадження: розширеного відтворення родючості грунтів, захист їх від ерозії, охорони навколишнього середовища; удосконалення сівозмін і структури посівних площ, ресурсо- та енергозберігаючих технологій вирощування с.-г. культур та захист від бур'янів, шкідників і хвороб; інноваційних бізнес-проектів розвитку сільськогосподарського виробництва в господарствах різної форми власності; технологій насінницьких посівів зареєстрованих та перспективних сортів сільськогосподарських культур.

Сьогодні дослідна станція розмножує сорти озимої м’якої пшениці, озимого і ярого ячменю, кукурудзи, гороху. Конвеєр сортів, який працює понад 60 років, дає можливість пропонувати товаровиробнику оновлений сортовий асортимент, підвищувати стабільність і якість отримуваної продукції. Розмноження сортів інтенсивного типу з підвищеними адаптивними властивостями, універсального використання на різних агрофонах, без перебільшення, є актуальним в сьогоднішніх складних економічних умовах.

З покупцями насіння укладаються ліцензійні договори, які надають їм право на вирощування та реалізацію насіння на законних підставах. Всим клієнтам надається кваліфікована допомога при виборі насіння з урахуванням специфіки сорту та умов його вирощування.

Крім того, Черкаська ДСГДС ННЦ «Інститут землеробства» НААН України має статус племінного репродуктора червоно-білопоясої породи свиней. Тваринницька ферма налічує понад 1500 голів свиней, в тому числі 80 основних свиноматок. Середньодобовий приріст становить 760 грам, ( з 2013 року введено в експлуатацію корпус по відгодівлі свиней на 500 голів).